Datum objave:

Podjela bodova: Dinamo i Osijek odigrali 1:1; Dinamo ostao na vrhu ljestvice

Dinamov pritisak na otvaranju utakmice i Osijekov odgovor u drugom dijelu obilježili su derbi HT prve lige u kojem su dvije najbolje hrvatske momčadi međusobno odigrale 1:1. To ujedno znači da su plavi, nakon 30. kola, i dalje na vrhu ljestvice s dva boda više i utakmicom manje od Osječana koji „vrebaju“ s drugoga mjesta. Već u nedjelju Dinamo dočekuje Hajduk dok će bijelo-plavi u goste u Rijeku.

Dinamo je silovito otvorio utakmicu u Gradskom vrtu, pritiskao suparničku obranu, vješto kombinirao, a Osječani prijetili iz kontranapada i(li) dugih lopti preko opasnih Laszla Kleinheislera i Ramona Miereza. Ovakav ulazak u utakmicu rezultirao je vodstvom Zagrepčana već u petoj minuti. Arijan Ademi i Lovro Majer bili su u začetku i u – završetku akcije. Kombinirali su na desnoj strani nakon čega je Luka Ivanušec zavrnuo na „drugu vratnicu“ gdje je već bio dotrčao Ademi, spustio glavom, a na loptu na vrhu peterca natrčao Majer i ispred domaćega kapetana Mile Škorića zakucao u  mrežu.

Činilo se da je Dinamo na pragu drugoga gola kad je varaždinski sudac Mario Zebec u 14. minuti pokazao na jedanaesterac. Bruno Petković efektnim je „no-look“ pasom, fintom koju je svojedobno još na košarkaškim terenima „patentirao“ slavni Laker Earvin Magic Johnson, proigrao Majera u srcu kaznenoga prostora. Dinamovu je „desetku“ pritom srušio Škorić, sudac pokazao na bijelu točku, ali je tu odluku povukao nakon što je pregledom VAR-a ustanovio da je osječki branič za koju milisekundu ipak prvi dohvatio loptu.

No, u 60. minuti nije ni poželio pogledati VAR kad je Kleinheisler u svom kaznenom prostoru odgurao Majera izbacivši ga iz ravnoteže posluživši se pritom i rukama. Ubrzo potom, u 64. minuti, domaći su izjednačili. Kleinheisler je vukao loptu lijevom stranom, zavrnuo u kazneni prostor, a Ante Erceg glavom sam s desetak metara smjestio loptu u kut.

Plavi su zaprijetili i prije prvoga gola, Majer je snažno pucao s 18 metara, a osječki vratar Ivica Ivušić „iščupao“ iz kuta. Probao je odmah potom Damjan Bohar na drugoj strani, ovaj je put Dominik Livaković morao izbijati u korner. U devetoj je minuti Petković nakon Majerova proigravanja lansirao loptu malo pored gola. Pokušavali su i Osječani, prvo Petar Bočkaj s desetak metara s lijeva, a potom dvaput Kleinheisler. Mađarski je vezist u 34. minuti presjekao loptu na Dinamovoj polovici, izbio sam s lijeve strane, ali su se u zadnji trenutak ispriječili Kevin Theophile i Livaković da bi natrčao Bočkaj i torpedirao daleko pored gola. Četiri minute kasnije Kleinheisler je silovito pucao malo pored vrata.

Ademi je na samom otvaranju drugoga dijela zavrnuo s lijeve strane na bližu vratnicu, Ivanušec gađao glavom, a Ivušić uz dosta problema zaustavio loptu praktički na samoj gol-crti. Ubrzo je uslijedila prilika na drugoj strani, Igor Silva ubacio je s desna, Mierez pucao glavom sa šest metara, a Livaković uspio odbiti loptu.

Ivanušec je u 69. minuti poslao sjajnu povratnu Kristijanu Jakiću koji je silovito tukao s 15 metara, ali je lopta na putu prema mreži pogodila Škorića. Slično je bilo i u sučevoj nadoknadi vremena kad je Bartol Franjić također natrčao na povratnu loptu, snažno gađao sa šest metara, ali je u zadnji trenutak uklizao Danijel Lončar.

Tekst: gnkdinamo.hr