Datum objave:

GNK Dinamo Zagreb pobjedom protiv Gorice najavio veliki europski tjedan

Serijal prilika, napadački pristup, vrlo dobra kontrola igre i pritom – pobjeda uz nesvakidašnji i pomalo „zabavan“ pogodak. Dinamov branič François Moubandje u 36. je minuti, nakon oštrog prodora lijevom stranom, dojurio gotovo do gol-aut crte, oštro zavrnuo u sredinu, ali pritom mu je uklizao suparnički branič Albin Doku, okrznuo loptu koja je u visokom luku uz nezgodan efej, preletjela vratara i odbila se od vratnice u gol. Tim je pogotkom maksimirska momčad svladala Goricu s 1:0 u okršaju 5. kola HT Prve lige.

Maksimirski je trener Damir Krznar i u ovoj utakmici nastavio dozirati minutažu igračima kako bi spremni dočekali prvi dvoboj play-offa Lige prvaka predviđen za utorak protiv moldavskog Sheriffa u Tiraspolu. Tako su, primjerice, Mislav Oršić Luka Ivanušec utakmicu protiv Gorice gledali s klupe, Bruno Petković ušao je u 66. minuti, dok je, pak, Lovro Majer odigrao cijeli dvoboj. Koncepciju je donekle poremetila i ozljeda mladoga vezista Marka Bulata koji je morao napustiti travnjak već u 32. minuti.

Plavi su priredili „nedaću“ gostujućim braničima praktički već na otvaranju utakmice kad je Duje Čop efektno petom vratio dupli pas Majeru, ali je gostujući branič u zadnji trenutak uspio skrenuti loptu. Luka Menalo pokušao je kasnije udarcem s 18 metara, ali je vratar Ivan Banić odbio loptu.

Kristijan Jakić u 59. je minuti na desnoj strani sa svoje polovice terena poslao loptu u for Kastratiju, on se nezadrživo sjurio po krilu, poslao povratnu u sredinu, a Saša Marjanović srušio Menala pred samim kaznenim prostorom. Majer je oštro gađao iz slobodnog udarca, Banić nakratko ispustio loptu, ali potom ju ipak stigao uhvatiti.

Majer se okuražio i u 65. minuti udarcem s više od 20 metara malo s desna, silovito ju je poslao u bliži kut, ali i ovaj se put ispriječio Banić.

Gorica je zaprijetila u 74. minuti kad je Kristijan Lovrić lukavo potegnuo iz slobodnog udarca s bočne strane nadomak kaznenog prostora. Uputio je oštru loptu u bliži kut, ali Dominik Livaković odbio ju je daleko od gola.

Pet minuta prije kraja utakmice Moubandje je priredio pravu „minijaturu“ na lijevoj strani, petom proigrao Petkovića, on proslijedio u kazneni prostor, gdje je Kastrati izbio sam pred Banića. Ipak, velikogorički je vratar spretnom reakcijom spriječio pogodak.